Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi

Ağcabədi Regional Mədəniyyət İdarəsi

Region haqqında
Təhsil

Ağdam

Ağdam rayonunun Təhsil müəssisələri haqqında
Məlumat

       

Təhsil Şöbəsi Ağdam rayon Heydər Əliyev prospektində yerləşir. Təhsil şöbəsinin binası 2 mərtəbəli binadan, 10 otaqdan ibarətdir.

Təhsil Şöbəsinin tabeliyində 134 ümumtəhsil məktəbi və 5 məktəbdənkənar müəssisələr fəaliyyət göstərir. 

Məktəblər üzrə: 

- 116 tam orta  

- 17 ümumi orta 

- 1 ibtidai

Məktəbdənkənar müəssisələr üzrə: 

- Uşaq Gənclər İdman Məktəbi 

- Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzi 

- Ekoloji tərbiyyə və Təcrübəçilik Mərkəzi 

- Şahmat məktəbi 

- Texniki Yaradıcılıq Mərkəzi 

                                                                                    

S/S

Təhsil müəssisinin adı

Ünvanı

Direktorun soyadı,adı,atasının  adı

əlaqə vasitəsi

 
 

1

Çəmənli  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Çəmənli kəndi

Məmmədov Eyvaz

051-794-31-51

 

2

Xındırıstan  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Xındırıstan  kəndi

Kazımova Sahibə

050-369-68-52

 

3

Əfətli   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Əfətli kəndi

Şərifova Kəmalə

050-579-19-80

 

4

Üçoğlan  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Üçoğlan kəndi

Quliyev Vaqif

050-583-73-38

 

5

Bənövşələr  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Bənövşələr kəndi

Qasımova Nailə

050-641-55-14

 

6

Evoğlu  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Evoğlu  kəndi

Mirzəyev Ramil

050-518-46-53

 

7

İmamqulubəyli   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n İmamqulubəyli kəndi

İbrahimova Aytəkin

050-325-45-34

 

8

Paşabəyli   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Paşabəyli kəndi

Əzimov Fəxrəddin

050-333-18-27

 

9

Quzanlı  qəsəbə  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Quzanlı kəndi

Əliyev Rafiq

050-542-58-51

 

10

Soltanbud   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Soltanbud kəndi

Məmmədova Xatirə

050-445-39-21

 

11

Səfərli  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Səfərli kəndi

Ağalarov Şakir

050-331-30-35

 

12

Ergi  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Ergi kəndi

Abbasov Fazil

050-392-41-30

 

13

Təzəkənd   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Təzəkənd kəndi

Abbasov Soltan

050-333-93-38

 

14

 I Sarıcalı  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n I Sarıcalı kəndi

Məhərrəmova Aybəniz

050-540-93-38

 

15

Mahrızlı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Mahrızl ıkəndi

Məhərrəmov Sudeyif

050-392-42-98

 

16

Rzalar  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Rzalar kəndi

Qiliyeva Fima

050-416-96-14

 

17

Qaradağlı  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Qaradağlı kəndi

Muradova Gülnurə

050-621-27-60

 

18

Əhmədağalı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Əhmədağalı  kəndi

Məhərova Aygün

050-357-50-50

 

19

Zəngişalı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Zəngişalı kəndi

Məmmədova Leyla

050-366-61-31

 

20

Ayaqqərvənd  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Ayaqqərvənd kəndi

Əliyeva Həqiqət

051-863-79-15

 

21

Eyvazlı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Eyvazlı kəndi

Məmmədov Məmməd

050-402-45-48

 

22

Hacıturalı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Hacıturalkəndi

Qarayeva Sevil

050-523-04-77

 

23

Alıbəyli   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Alıbəyli kəndi

Quliyev İsgəndər

050-523-08-28

 

24

Həsənxanlı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Həsənxanlı kəndi

Quliyeva Sevinc

050-492-39-96

 

25

Hacıməmmədli  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n Hacıməmmədli kəndi

Məmmədov Elşən

050-525-97-18

 

26

I Baharlı  kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n I Baharlı tam

Səfərov Fəqani

050-646-53-84

 

27

II Baharlı  kənd  ümumi orta məktəbi

Ağdam r-n  Baharlı əsas

Məhərrəmova Mehriban

051-941-30-10

 

28

I Yüzbaşılı   kənd  tam orta məktəbi

Ağdam r-n  I Yüzbaşılı əsas

Zeynalov Vaqif

050-498-70-29

 

29

1 saylı  köçkün orta 

Bərdə şəhəri 2 saylı məktəbi

Kərimova Çimnaz

051-977-60-72

 

30

2 saylı  köçkün orta 

Ağdam Bənövşələr qəsəbəsi

Vəliməmmədova Tünzalə

050-320-64-59

 

31

3 saylı  köçkün orta 

Bərdə şəh. 3 saylı məktəbi

Həsənova Esmira 

050-345-78-28

 

32

4 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh.Qaradəmirçi kəndi

Məmmədov Zabil

050-338-75-85

 

33

5 saylı  köçkün orta

Bərədə şəh.Şirvanlı  kəndi

Şükürova Ətayə

050-343-41-27

 
 
 

34

6 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Bərdə şəh.Xanəbər kəndi

Əliyeva Qaratel

050-33-59-62

 

35

8 saylı  köçkün orta

Tərtər r-n. Köçərli  kəndi

Əsgərov Çərkəz

050-391-46-92

 

36

9 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh.Dəmiryol vağzalı

Əliyeva Xalidə

050-330-29-09

 

37

11 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh. 4 saylı məktəb

Quliyeva Mehriban

050-595-26-61

 

38

12 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh. 6 saylı məktəb

Məmmədov Aftandil

050-530-50-51

 

39

14 saylı  köçkün orta

Dördyol-1 qəsəbəsi

Abbasov Elman

050-500-25-32

 

40

15 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh.Şorəlli kəndi

Aslanov Təbriz

050-568-04-80

 

41

18 saylı  köçkün orta

Ağdam Quzanlı Yeni  qəsəbə

Bayramova Sürayya

050-571-89-89

 

42

19 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Ərəblər kəndi

Həsənova Şəfəq 

050-670-30-42

 

43

22 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Ağcəbədi r-n. Sarıcalı kəndi

İsgəndərov Mehdi

050-523-47-54

 

44

23 saylı  köçkün orta

Yevlax r-n çoxmərtəbəli binalar

Əkbərova Sevinc

050-344-38-76

 

45

24 saylı  köçkün orta

Mingəçevir “Yeni həyat” qəsəbəsi

Məmmədov Nəriman

050-367-28-55

 

46

25 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Mingəçevir şəh. 1 saylı məktəb

Həsənova Məryəm

050-613-77-79

 

47

26 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh. 14 saylı  məktəb

Şəfiyeva Ceyhunə

050-327-60-61

 

48

27 saylı  köçkün orta

Göyçay r-n- MES

Uzakova Rahilə

050-515-47-88

 

49..

28 saylı  köçkün orta

Bakı Abşeron r-n. Nübar qəsəbəsi

Şahmuradova Tahirə

050-328-10-96

 

50

29 saylı  köçkün ə tam orta məktəb 

Şəki şəh.  Yeni  köçkün qəsəbəsi

Həmidov Oqtay

050-641-77-06

 

51

30 saylı  köçkün orta

İsmayıllı r-n Kürdmaşı kəndi

Namazov Zahid

050-788-12-43

 

52

31 saylı  köçkün orta

Sumqayıt şəh.12 saylı məktəb

Bayramov Elnur

050-351-31-85

 

53

32 saylı  köçkün orta

Bakı şəh. Dərnəgül 6 saylı litseyi

Hacıyeva Ülviyyə

050-640-06-49

 

54

33 saylı  köçkün orta

Bakı BDU-nun hərbi  kofedrası

Hüseynova Nəsibə

051-729-62-91

 

55

34 saylı  köçkün orta

Bakı Nəsimi r-n 28 may 17

Vəliyeva Günel

070-222-72-76

 

56

35 saylı  köçkün orta

Bakı Xətai r-n 250 s.bağça

İbrahimova İradə

055-713-03-27

 

57

36 saylı  köçkün orta

Bakı Binəqədi H.Hüseynov 17

Quliyeva Nərminaz

055-700-63-06

 

58

37 saylı  köçkün orta

Bakı Nərimanov 34 saylı məktəb

Səlimova Lətifə

055-630-01-95

 

59

38 saylı  köçkün orta

Bakı Əzizbəyov Buzovna-Xəzər sanatoriya

Əhədova Xanım

055-862-98-49

 

60

39 saylı  köçkün orta

Bakı Şüvəlan “Ulduz” sanat.

Quliyev İmran

050-343-12-13

 

61

40 saylı  köçkün  ümumi orta mək.

Ağcəbədi şəh.N.Nərimanov 30

Hüseynov Elçin

051-813-22-99

 

62

42 saylı  köçkün orta

Bakı Sabunçu 213 saylı məktəb

Əsgərova İlduzə

050-524-26-45

 

63

45 saylı  köçkün orta

Ağcəbədi r-n  yeni hündür mərtəbə evlər

Musayev Rəşadət

050-358-26-45

 

64

47 saylı  köçkün orta

Mingəçevir  şəh.2 saylı  məktəb

Əliyeva Zülfiyyə

051-808-43-50

 

65

48 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh. 7 saylı məktəb

Mustafayeva Nüşabə

050-331-19-98

 

66

49 saylı  köçkün orta

Mingəçevir  şəh.13 saylı  məktəb

Səlimova Nəzakət

050-559-46-64

 

67

50 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh. 10 say.məktəb

Məmmədov Nadir

070-349-61-52

 

68

51 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh. 16 saylı məktəb

Ismayılova Arifə

070-308-38-58

 

69

52 saylı  köçkün orta

Mingəçevir  şəh. Yeni qəsəbə

Mustafayev Seymur

050-493-29-09

 

70

53 saylı  köçkün  orta

Bərdə r-n Kətəlparaq kəndi

Aslanov Elsevər

050-338-31-14

 

71

58 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Bərdə  r-n  Mehdili kəndi

Əliyev Mobil 

050-327-58-27

 

72

62 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n  9 saylı DBMZ

Qafarov Nəbi

050-622-47-44

 

73

65 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Şorəlli kəndi

Şironova Güları

050-561-47-43

 

74

66 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n. Xındırıstan kəndi

Əzizov Rahil

050-562-21-02

 

75

67 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh. N.Nərimanov

Hüseynov Yasin

050-637-01-33

 

76

68 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Quzanlı qəsəbəsi

Hüseynov Hüseyinalı

050-338-07-54

 

77

69 saylı  köçkün  ümumi orta məktəbi

Ağdam r-n Xındırıstan mal ferması

Nadirov Ramiz

050-350-24-32

 

78

71 saylı  köçkün orta

Bakı şəh.Nəsimi r-n texniki YM

Rüstəmova Nailə

050-704-61-68

 

79

72 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh.Turbaza

Əliyev Yelmar

055-663-23-93

 

80

73 saylı  köçkün orta

Bakı şəh.Nizami r-n UYİM

Əliyeva Gülşən

050-352-90-84

 
 
 

81

71 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh.Yeni həyat qəsəbəsi

Tağıyev Məhəmməd

055-682-90-75

 

82

75 saylı  köçkün  ibtidai

Bərdə r-n Yeni Əyricə  kəndi

Qurbanova Rəfiqə

 050-689-81-37

 
 

83

76 saylı  köçkün orta

Bakı şəh.4 saylı  PM

Əliyev Məzahir

050-330-29-09

 

84

78 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Divanlı kəndi

Mehdiyev Qırımxan

050-525-02-44

 

85

79 saylı  köçkün orta

Mingəçevir şəh. 12 saylı  məktəb

Mustafayeva Mətanət

050-420-60-24

 

86

81 saylı  köçkün orta

Bakı şəh.260 saylı orta məktəb

Aslanova Məlahət

050-494-00-90

 

87

83 saylı  köçkün  əsas

Sumqayıt şəh. 3 saylı  məktəb

Quliyev Adil

050-417-37-68

 

88

84 saylı  köçkün orta

Tərtər  r-n Qarağacı yol ayrıcı

Abbasov Nəriman

050-442-12-92

 

89

85 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Quzanlı  mal ferması

Qurbanov Bəndalı

050-356-85-89

 

90

87 saylı  köçkün orta

Tərtər r-n Mamırlı  kəndi

Cəfərov Sahib

050-734-04-81

 

91

88 saylı  köçkün orta

Bakş şəh.ADU 2 say.yataqxana

Şirinova Dilguşə

050-329-92-68

 

92

89 saylı  köçkün orta

Bakı şəh.Səbayel r-n 20-ci sahə

Zeynalova Nərgiz

050-622-46-22

 

93

91 saylı  köçkün  ümumi orta mək.

Ağdam r-n Səfərli  qəsəbəsi

Nəsibov Nazim

050-333-62-53

 

94

92 saylı  köçkün  ümumi orta mək.

Tərtər r-n Köçərli  yol ayrızı

İbrahimov Məzahir

050-594-79-13

 

95

93 saylı  köçkün  əsas

Tərtər r-n Hibrid Zabuçuluq mər

Qəmbərov Şamxal

050-627-50-59

 

96

94 saylı  köçkün orta 

Bərdə r-n Əyricə Quşçuluq

Sadıqov Şirin

050-394-43-44

 

97

95 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Mamırlı ərazisi

Məmmədova Bəyaz

050-529-25-59

 

98

96 saylı  köçkün orta

Bakı şəh. 162 saylı orta məktəb

Nəzərov Xəqani

050-359-43-99

 

99

97 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n AyaqQərvənd qəsəbəsi

Hüseynova Aidə

051-856-01-61

 

100

100 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh. 5 saylı avtomobil T.İ.

Ağayeva Tünzalə

050-352-63-18

 

101

101 saylı  köçkün orta

Yevlax r-n Aran qəsəbəsi

Əliyeva Leyla

050-683-25-94

 

102

102 saylı  köçkün orta 

Bakı şəh.Binəqədi r-n NQÇİ YATTŞ

Ağayeva Tinatin

050-369-32-12

 

103

106 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Təzəkənd qəsəbəsi

Nəzərov Fizuli

050-351-52-43

 

104

107 saylı  köçkün əsas

Tərtər r-n Evoğlu meşəsi

Əliyev Vəfadar

050-420-34-73

 

105

108 saylı  köçkün əsas 

Oğuz r-n Xalxal yatağı

Şahmuradov Şəhadət

050-367-18-82

 

106

109 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Cəyirli kəndi

Əsədov Natiq

050-783-18-84

 

107

110 saylı  köçkün ümumi  orta mək.

Bərdə r-n Zümürxan kəndi

Qasımova Cəmilə

050-209-49-91

 

108

111 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Bərdə r-n Şahvəllər meşəsi

Musayeva Məlahət

050-323-03-17

 

109

112 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Lək meşəsi

Məmmədov Vaqif

050-341-96-86

 

110

114 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb 

Ağcəbədi r-n Boyad kəndi

Abdullayeva Samirə 

051-835-91-91

 

111

115 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb  

Bərdə qum çınqıl kərxanası

Ağayev Əhliman

050-372-27-14

 

112

117 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Gəncə ş.Naftalan sanatoriyası

Mirzəyev Ceyhun

050-634-10-21

 

113

118 saylı  köçkün  tam orta

Ağdam r-n Dördyol-3 qəsəbəsəi

Məmmədov Vaqif

050-350-30-42

 

114

119 saylı  köçkün  ümumi orta məktəb

Bərdə r-n Qazıqurdalı kəndi

Qafarova Qəndab

050-665-68-82

 

115

122 saylı  köçkün orta

Bərdə ş.Dəmiryol stansiyası

Məmmədova Sura

050-484-04-83

 

116

125 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Qərvənd qoyun yatağı

Mikayılova Amaliya

050-637-95-42

 

117

128 saylı  köçkün orta

Mingəçevir ş.az QRES 2 qəs.

Muradov Eldar

050-622-88-48

 

118

129 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Ergi qəsəbəsi

Rüstəmov Qurban

050-462-84-85

 

119

132 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Mirzənəcəfli 2

Ağayeva Zemfira

050-340-97-46

 

120

133 saylı  köçkün ümumi orta məktəb

Bərdə r-n Təhlə kəndi

Mirzəyev Habil

051-937-38-31

 

121

135 saylı  köçkün tam  orta

Tərtər r-n Dördyol ərazisi

Ağayev Yaşar

050-511-40-04

 

122

137 saylı  köçkün tam  orta

Bərdə r-n Soğanverdilər meşəsi

Məmmədov Təşəkkür

050-564-15-35

 
 
 

123

138 saylı  köçkün  ümumi  orta məktəbi

Beyləqan r-n  Harami qoyun ferması

Vəliyev  Əvəz

050-515-27-38

 

124

139 saylı  köçkün  ümumi orta məktəbi

Mingəçevir şəh. Bağ evləri

Məmmədov Ələkbər

050-381-52-93

 

125

142 saylı  köçkün ümumi orta məktəbi

Mingəevir şəh.vaqon evlər qəsəbəsi

Abbasova Qızqayıt

050-550-66-06

 

126

143 saylı  köçkün  ümumi orta məktəbi

Bərdə r-n Şortəpə qəsəbəsi

İbrahimov Namiq

050-387-05-47

 

127

144 saylı  köçkün orta

Bərdə r-n Metalplastiq zavodu

Məmmədova Gülmirə

050-530-50-51

 

128

146 saylı  köçkün orta

Bərdə şəh.4 saylı  trestin binası

Zeynalova Nuriyyə

050-403-03-51

 

129

147 saylı  köçkün  ümumi orta məktəbi

Tərtər r-n Nicat qəsəbəsi

Mirzəyeva Rəna

055-820-24-42 

 

130

148 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Quzanlı qəsəbəsi

Bayramov Hüseyn

050-324-47-43

 

131

149 saylı  köçkün orta

Bakı ş.Binəqədi şossesi 3

Mövsümova Arzu

050-590-47-73

 

132

150 saylı  köçkün orta

Ağdam r-n Quzanlı ərazisi

Sadıqova Gülarə 

051-774-45-15 

 

133

151 saylı  köçkün ibtidai

Ağdam r-n Ergi qəsəbəsi

Xıdırov Pərviz

051-722-35-85

 

134

Alıbəyli  1 qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Alıbəyli-1 qəsəbəsi

Muxtarova Çəmən

050-564-15-35

 

135

Alıbəyli-2 qəsəbəsi tam orta məktəbi

Ağdam r-n Alıbəyli-2 qəsəbəsi

Nəsibova Gülbəniz

050-667-47-23

 

136

İmamqulubəyli qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n İmamqulubəyli qəsəbəsi

Muxtarov Rəfail

050-415-13-27

 

137

Quzanlı – 1  qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Quzanlı -1 qəsəbəsi

Talıbov Nazimhikmət

050-776-02-63

 

138

Qasımbəyli-1  qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Qasımbəyli  qəsəbəsi

Muxtarova Leyla

050-459-71-56

 

139

Baharlı-1 qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Baharlı -1 qəsəbəsi

Məmmədov Elməddin

050-568-07-06

 

140

Baharlı-2 qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Baharlı-2 qəsəbəsi

Həmzəyev Məsud

050-622-29-44

 

141

Dördyol-2 qəsəbə tam orta məktəbi

Ağdam r-n Dördyol-2 qəsəbəsi

Soltanov Fəxrəddin

050-391-10-88

 

142

Kiçikli ümumi orta məktəbi

Ağdam  Kiçikli  kəndi

Səfərova Gülsüm

050-679-58-28

 

143

50 saylı Texniki Peşə məktəbi

Quzanlı qəsəbəsi

Cəfərova Aybəniz

050-672-92-07

 

144

Ağdam Peşə  məktəbi

Xındırıstan kəndi

Ağayev Fazil

050-351-16-36

 

145

Ağdam Musiqi Kolleci

Quzanlı qəsəbəsi

Ağayeva Laura

050-328-81-07

 

146

Ağdam Dövlət Sosial İqtisadi Kolleci

Quzanlı qəsəbəsi